Poznaj Warszawę podczas prywatnego spaceru!

Hanka Warszawianka

Jak wygląda prywatny spacer po zakątkach Warszawy?

Każda z wycieczek układana jest indywidualnie, według Twoich zainteresowań i potrzeb. Miejsca i trasy dobieram w taki sposób, by dotrzeć do najistotniejszych, z Twojego punktu widzenia, miejsc. Zobacz niektóre trasy, które zamawiali inni:

  • Stare Powązki: od Izabeli Lubomirskiej do Jerzego Waldorffa
  • Warszawa w kolorze pomarańczy
  • Zmowa z zegarem
  • Lotnicy na Polu Mokotowskim
  • Brunetki, blondynki albo lwice salonowe dawnej Warszawy
  • Szmulki i Michałów czyli nie taki diabeł straszny…
  • Od frajerów do hipsterów – sceny z życia północnego Powiśla
  • Gdzie ta bohema – śladami skamandrytów

 

Pobierz ebook „Warszawa dla początkujących”!Pobieram

Propozycje spacerów

Jeśli nie możesz się zdecydować – nic straconego! Zobacz moje propozycje autorskich wycieczek,
a na pewno coś przypadnie Ci do gustu.

Przyjeżdżasz do stolicy po raz pierwszy? Chciałbyś na żywo zobaczyć miejsca, które setki razy oglądałeś w telewizji i filmach, a jednocześnie zasmakować „prawdziwej Warszawy”? Na początek proponuję Ci trasę, na której znajdą się najpiękniejsze zabytki ale będzie też czas na pączka i kawę w kultowej kawiarni oraz jedno z interesujących Cię muzeów (do wyboru: Muzeum Polin, Muzeum Katyńskie, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Pałac na Wodzie).
Mieszkasz w Warszawie od urodzenia? A może sprowadziłeś się niedawno, ale bardzo chcesz poznać miasto? Ty też znajdziesz coś dla siebie na moich spacerach. Pokażę Ci zaskakujące „podwórkowe” trasy, przejścia, o których istnieniu nie miałeś pojęcia, pokażę, gdzie spotykali się Twoi idole a czasem… poproszę Ciebie o opowiedzenie Twojej własnej historii. Włóczęgi dla mieszkańców Warszawy to szansa na spojrzenie na ukochane miasto od zupełnie innej strony, a także doskonały, szyty na miarę prezent dla Twoich bliskich czy… pracowników.
Jeśli przyjeżdżasz na jeden dzień, warto zobaczyć: Stare Miasto (katedrę, kolumnę Zygmunta, rynek, pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski), Trakt Królewski (zew. Pałac Prezydencki, zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza, serce Chopina w kościele Św. Krzyża), dzielnicę ambasad i gmachów rządowych oraz piękne o każdej porze roku Łazienki Królewskie.

Lub

Zadzwoń: +48 730 010 885

Byłam na kilku spacerach po Warszawie ale ten był wyjątkowy. Widać, że Hanka Warszawianka temat „ma w małym palcu”, opowiada lekko i ze swadą a z racji wykształcenia ( historyk sztuki) zwraca uwagę na architektoniczne smaczki. Pani Hanka jest Żoliborzanką więc temat jest Jej bliski (na a mnie teraz też) ale czekam na inne spacery, żeby sprawdzić czy będą równie udane.
Magdalena Sitek

Zadanie było niemalże bojowe – dwie osoby z Danii po raz pierwszy od 20 lat w Warszawie, ze średnimi wspomnieniami z dawnych czasów… złe drogi, śmietnik architektoniczny, bałagan… Po spacerze z panią Hania, opinia uległa radykalnej zmianie: wow! super miasto, czysto i schludnie, przyjaźnie i bardzo europejsko:) Polecamy wszystkim, przemiła osoba, bardzo empatyczna z duża wiedza a przy tym z dużym poczuciem humoru!
Dorota, Jesper, Birgit i Anders

„W majowe słoneczne dni miałam wielką przyjemność uczestniczyć w dwóch wyjątkowych wydarzeniach przygotowanych dla nas przez Panią Hankę dla dzieci ze szkoły w Sulejówku. Była to gra terenowa w Łazienkach Królewskich i wycieczka po Trakcie Królewskim trasą „Pan z laseczką, student z teczką”Polecam gorąco wycieczki i gry z Hanką Warszawianką: dla małych i dużych! 
Agnieszka, mama 3 dzieci

Zainspiruj się, zanim pójdziesz!

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Warszawie! Na blogu Hanki Warszawianki znajdziesz mnóstwo inspirujących informacji na temat tego jak spędzić czas w stolicy.

Hanna Dzielińska

Przez kilka lat przygotowywałam serwisy informacyjne w TVN24, organizowałam mrożący krew w żyłach show na antenie TVN-u, prowadziłam program na żywo w Polsat News, ale już wówczas moim drugim, równie ważnym zajęciem było już przewodnictwo.

Dziś możesz oglądać moje filmy dokumentalne, korzystać z napisanych przeze mnie kalendarzy historycznych, wybrać się na miasto z jednym z kilkunastu spacerowników, posłuchać opowieści o Warszawie na antenie różnych stacji radiowych albo… wybrać się ze mną na wyjątkową przechadzkę, podczas którejna nowo zakochasz się w Warszawie.

autorskie trasy spacerów

oprowadzony bohater, którego życie sfilmowano ("Nietykalni")

gości, których tożsamości nie mogę ujawnić

średnia dzienna liczba kroków

Często zadawane pytania

1. Kiedy zamawiać wycieczkę?

Gdy tylko będziesz znać termin swojego pobytu w Warszawie. A jeśli mieszkasz tu na stałe: kiedy tylko przyjdzie Ci ochota na spacer z przewodnikiem. Pamiętaj, że najszybciej rozchodzą się terminy weekendowe.

2. Czy będę mieć wpływ na trasę wycieczki?

Jeśli tylko chcesz – jak najbardziej! Wspólnie ustalimy, na jakich miejscach czy tematach najbardziej Ci zależy, a ja ułożę je w optymalną trasę.

3. Od czego zależy zaproponowana przez Panią trasa?

Od zainteresowań, kondycji i wieku uczestników wycieczki oraz od tego, jak dawno zwiedzałeś Warszawę z przewodnikiem.

4. Ile godzin trwa wycieczka??

Tyle, ile chcesz na nią przeznaczyć. Może trwać choćby godzinę!

5. Czy podczas wycieczki zwiedzimy z Panią muzea?

Oprowadzam po większości warszawskich muzeów, jeśli zwiedzanie zawiera się w ustalonych godzinach wycieczki, mieści się również w jej cenie. Wyjątkiem jest Muzeum Polin – tu stawka za oprowadzanie to 200 zł.

6. W jakich językach prowadzi Pani wycieczki indywidualne?

Po polsku, angielsku, włosku i francusku. W przypadku innych języków współpracuję ze sprawdzonymi podwykonawcami.

Tak było!

Byłeś w Warszawie niejeden raz? Może to Twoja pierwsza wizyta w stolicy? Nie ważne! Zobacz miejsca, które niezmiennie zachwycają zarówno mieszkańców, jak i turystów.