Przyjeżdżasz do stolicy po raz pierwszy? Chciałbyś na żywo zobaczyć miejsca, które setki razy oglądałeś w telewizji i filmach, a jednocześnie zasmakować „prawdziwej Warszawy”? Na początek proponuję Ci trasę, na której znajdą się najpiękniejsze zabytki ale będzie też czas na pączka i kawę w kultowej kawiarni oraz jedno z interesujących Cię muzeów (do wyboru: Muzeum Polin, Muzeum Katyńskie, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Pałac na Wodzie).

 

Ruszam!   palackwiaty

Byłeś w Warszawie niejeden raz? Masz wrażenie, że wciąż znasz tylko Stare Miasto, Pałac Kultury i drogę na parking?  Zobacz miejsca, na które do tej pory nie miałeś czasu: kolonię domków fińskich, które miały służyć robotnikom odbudowującym Warszawę, a zostały do dziś, tworząc zaciszną enklawę tuż obok Sejmu; imponujący budynek Giełdy Papierów Wartościowych, zaułki starej Pragi. Jeśli masz ochotę, mogę też zabrać Cię do jednego z nowootwartych muzeów. Możesz też odkryć uroki Warszawy, przemieszczając się elektryczną hulajnogą, siedząc na pokładzie starej łodzi piaskarzy albo przeciwnie – luksusowego katamaranu albo…ucząc się gotować na pokładzie pływającej po Wiśle barki.

 

 

Ruszam!

Chcesz przeżyć coś niesamowitego? Nie czekaj dłużej, zostań bohaterem drugiego planu (od czegoś trzeba zacząć) na najprawdziwszym planie filmowym; przejdź po wystawie, na której… chodzi się w kompletnej ciemności, weź udział w warsztatach kulinarnych odbywających się na pokładzie pływającej po Wiśle barki, wybierz się ze mną na wycieczkę elektryczną hulajnogą albo zaokrętuj na starą łódź ( a jeśli wolisz  – luksusowy katamaran), żeby sącząc martini odkrywać uroki miasta.

 

Do dzieła!   

Twoi bliscy od miesięcy proszą Cię o zabranie ich do Muzeum Polskiej Wódki? Dziadkowie chcieliby odwiedzić niedawno otwarte Muzeum Katyńskie? Brat przypomina, że wciąż nie udało Wam się wybrać na Stadion Narodowy? Czas to zmienić! Zamów wycieczkę, podczas której opowiem Ci o nowych inwestycjach, które zmieniają oblicze Warszawy. Jeśli myślisz o zabraniu dzieci, proponuję Ci rejs po Wiśle, grę pełną przygód (znajdziesz je też tutaj)  albo wizytę na najprawdziwszym planie filmowym.

 

Zamawiam!
MuzeumKatynskie2

Jeśli przyjeżdżasz na jeden dzień, zobaczysz: Stare Miasto (katedrę, kolumnę Zygmunta, rynek, pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski), Trakt Królewski (zew. Pałac Prezydencki, zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza, serce Chopina w kościele Św. Krzyża), dzielnicę ambasad i gmachów rządowych, Łazienki Królewskie.

Jeśli przyjeżdżasz na dwa dni, oprócz powyższego programu zobaczysz: park i pałac w Wilanowie, wjedziesz na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, odwiedzisz Muzeum Powstania lub Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Jeśli będziesz jeszcze dzień dłużej, program wzbogaci się o wizytę: w Centrum Nauki Kopernik, na planie filmowym, na cmentarzu Stare Powązki lub Powązki Wojskowe.

A jeśli chcesz przeżyć niezwykłą przygodę, zapraszam na rejs po Wiśle starą łodzią piaskarzy (albo luksusowym katamaranem, jak wolisz) albo przemierzanie miasta elektryczną hulajnogą. W dwa albo trzy dni na pewno znajdziemy na to czas! PS. Możesz się też nauczyć przygotowywać smakowite danie na pokładzie pływającej po Wiśle łodzi.

 

Zamawiam! Hanna Dzielinska przewodnik

Ile osób liczy grupa?

Minimalna liczba uczestników wycieczki to… 1 osoba! Możesz też przyjechać z rodziną lub przyjaciółmi – w takiej sytuacji daj znać, czy masz własny środek transportu, jeśli nie – zajmę się wynajmem samochodu lub mikrobusu. Maksymalna liczba uczestników to 25 osób (dorosłych, grup szkolnych już nie oprowadzam). Jeśli przyjeżdżasz większą grupą skontaktuj się ze mną, spróbujemy znaleźć sposób, by każdy z turystów dobrze słyszał i czuł się zaopiekowany. Zapewne zaproponuję Ci dwóch przewodników. 

Ile kosztuje wycieczka?

Cena standardowej wycieczki dla grupy zaczyna się od 400 zł (do czterech godzin). W przypadku turystów indywidualnych cenę ustalam na podstawie programu zwiedzania.

Czy nie będziemy się nudzić?

Ze mną? Nie ma obaw! Co powiesz na wyprawę na elektrycznych hulajnogach, rejsie starą łodzią piaskarzy albo… warsztacie kulinarnym na pokładzie pływającej po Wiśle barki?

Czy wycieczka musi trwać aż 4 godziny?

Nie, długość wycieczki zależy od indywidualnych ustaleń.

Kiedy zamawiać wycieczkę?
Im wcześniej tym lepiej, ta zasada dotyczy zwłaszcza terminów „w sezonie” czyli od Wielkiej Nocy do końca października.
Co zrobić, kiedy pada?
Wziąć parasol! Na pogodę nie ma rady. Jednego możesz być pewien: na pewno nie pokrzyżuje nam planów wycieczki, najwyżej będziemy spędzać więcej czasu w miejscach zadaszonych.
Czy będziemy mieć rezerwację biletów do muzeów?
W przypadku grup zajmę się rezerwacją biletów do Zamku Królewskiego, Pałacu na Wodzie, pałacu w Wilanowie oraz Muzeum Polin. Turyści indywidualni nie potrzebują rezerwacji.

Spacery międzymiastowe

(nie tylko na kwarantannę)

Nie zdążyłeś? Nadrób zaległości

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu:

730010885

kontakt@hankawarszawianka.com