Przyjeżdżasz do stolicy po raz pierwszy? Chciałbyś na żywo zobaczyć miejsca, które setki razy oglądałeś w telewizji i filmach, a jednocześnie zasmakować „prawdziwej Warszawy”? Na początek proponuję Ci trasę, na której znajdą się najpiękniejsze zabytki ale będzie też czas na pączka i kawę w kultowej kawiarni oraz jedno z interesujących Cię muzeów (do wyboru: Muzeum Polin, Muzeum Katyńskie, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Pałac na Wodzie).

 

Ruszam!   palackwiaty

Byłeś w Warszawie niejeden raz? Masz wrażenie, że wciąż znasz tylko Stare Miasto, Pałac Kultury i drogę na parking?  Zobacz miejsca, na które do tej pory nie miałeś czasu: kolonię domków fińskich, które miały służyć robotnikom odbudowującym Warszawę, a zostały do dziś, tworząc zaciszną enklawę tuż obok Sejmu; imponujący budynek Giełdy Papierów Wartościowych, zaułki starej Pragi. Jeśli masz ochotę, mogę też zabrać Cię do jednego z nowootwartych muzeów (do wyboru: Muzeum Polin albo Muzeum Katyńskie)

 

Ruszam!
gielda

Chcesz przeżyć coś niesamowitego? Nie czekaj dłużej, zostań bohaterem drugiego planu (od czegoś trzeba zacząć) na najprawdziwszym planie filmowym; przejdź po wystawie, na której… chodzi się w kompletnej ciemności, weź udział w warsztatach archeologicznych, odwiedź ze mną Polskie Radio albo… szatnie i inne zakamarki Stadionu Narodowego.

Do dzieła!   planfilmowy

Twoi bliscy od miesięcy proszą Cię o zabranie ich do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin? Dziadkowie chcieliby odwiedzić niedawno otwarte Muzeum Katyńskie? Brat przypomina, że wciąż nie udało Wam się wybrać na Stadion Narodowy? Czas to zmienić! Zamów wycieczkę, podczas której opowiem Ci o nowych inwestycjach, które zmieniają oblicze Warszawy. Jeśli myślisz o zabraniu dzieci, proponuję Ci wizytę na planie filmowym, Niewidzialnej Wystawie albo w Centrum Nauki Kopernik.

Zamawiam!
MuzeumKatynskie2

Jeśli przyjeżdżasz na jeden dzień, zobaczysz: Stare Miasto (katedrę, kolumnę Zygmunta, rynek, pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski), Trakt Królewski (zew. Pałac Prezydencki, zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza, serce Chopina w kościele Św. Krzyża), dzielnicę ambasad i gmachów rządowych, Łazienki Królewskie

Jeśli przyjeżdżasz na dwa dni, oprócz powyższego programu zobaczysz: park i pałac w Wilanowie, wjedziesz na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, odwiedzisz Muzeum Powstania lub Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Jeśli będziesz jeszcze dzień dłużej, program wzbogaci się o wizytę: w Centrum Nauki Kopernik, na planie filmowym, na cmentarzu Stare Powązki lub Powązki Wojskowe

Zamawiam! Hanna Dzielinska przewodnik

Ile osób liczy grupa?

Minimalna liczba uczestników wycieczki to… 1 osoba! Możesz też przyjechać z rodziną lub przyjaciółmi – w takiej sytuacji daj znać, czy masz własny środek transportu, jeśli nie – zajmę się wynajmem samochodu lub mikrobusu. Maksymalna liczba uczestników to 30 osób. Jeśli przyjeżdżasz większą grupą skontaktuj się ze mną, spróbujemy znaleźć sposób, by każdy z turystów dobrze słyszał i czuł się zaopiekowany.

Ile kosztuje wycieczka?

Cena standardowej wycieczki dla grupy to 350 zł do czterech godzin. W przypadku turystów indywidualnych cenę ustalam na podstawie programu zwiedzania.

Czy wycieczka musi trwać aż 5 godzin?

Nie, długość wycieczki zależy od indywidualnych ustaleń.

Kiedy zamawiać wycieczkę?

Im wcześniej tym lepiej, ta zasada dotyczy zwłaszcza terminów „w sezonie” czyli od Wielkiej Nocy do końca października.

Co zrobić, kiedy pada?

Wziąć parasol! Na pogodę nie ma rady. Jednego możesz być pewien: na pewno nie pokrzyżuje nam planów wycieczki, najwyżej będziemy spędzać więcej czasu w miejscach zadaszonych.

Czy będziemy mieć rezerwację biletów do muzeów?

W przypadku grup zajmę się rezerwacją biletów do Zamku Królewskiego, Pałacu na Wodzie, pałacu w Wilanowie oraz Muzeum Polin. Turyści indywidualni nie potrzebują rezerwacji.

Wyślij gołębia pocztowego!

Wybrałeś którąś z tras? A może wciąż się wahasz? Napisz, kiedy chcesz przyjechać i jak dużą grupą. Jeśli jest to wycieczka prywatna, powiedz w jakim wieku będą uczestnicy i co ich najbardziej fascynuje. Przygotuję Ci program, dzięki któremu na każde wspomnienie o wycieczce będziesz uśmiechać się szeroko.

12 + 15 =

USAItaly